Alien® Higgs® 9

Higgs ® 9 z Alien ® nareszcie dostępny

środa 29 lipca, 2020

Najnowszy chip Higgs 9 jest już dostępny w tagach Alien.

Chipy Higgs z Aliena zyskały sobie wielka popularność na całym świecie. W dużej mierze jest to zasługą układu Higgs 3, który połączył w sobie kilka ważnych dla użytkowników zalet. Jest tani, ma dużą pojemność pamięci użytkownika (512bitów) i jak na tamte czasy, bardzo dobrą czułość, zarówno przy zapisie, jak i przy odczycie. Jak pokazało życie, układ został z powodzeniem wdrożony przez bardzo wielu producentów tagów UHF i do dziś jest swego rodzaju standardem.

Producent, amerykańska firma Alien Technology z San Jose od pewnego czasu jest już własnością chińskich udziałowców.

Nieustannie próbowała stworzyć równie przebojowego  następcę układu Higgs 3. Najpierw powstał Higgs 4, a potem uboższy funkcjonalnie i tańszy Higgs EC. Niemniej konstrukcje te nie wyznaczyły jak dotąd nowego standardu w świecie UHF RFID. Nadzieją jest najnowszy Higgs 9, który patrząc na dane katalogowe (szczególnie dotyczące czułości) ma duże szanse.

Oczywiście, nasza firma dysponuje już zarówno przykładami gotowych tagów z Higgs9 jak i samymi chipami. Ponadto prowadzi intensywne badania nad skutecznym wdrożeniem ich do własnych produktów. W chwili publikacji tego artykułu osiągnięte rezultaty nie są jeszcze tak dobre, jak się spodziewamy. Wiemy jednak, że dostosowanie projektów naszych nietypowych  tagów do nowej technologii chipów nie jest sprawą ani prostą, ani możliwą do szybkiej realizacji.

Podstawowe parametry nowego układu scalonego:
Zgodny ze standardem GS1 Class 1 Gen 2 i normą ISO/IEC 18000-6C
Szeroki zakres częstotliwości pracy (840-960 MHz)
1024 bitów pamięci NVM/RAM
Do 496 bitów EPC  (domyślnie 96 bitów)
Do 688 bitów pamieci USER
48 bitów unikalnego TID
Hasło dostępu 32 bity i hasło zabicia (KILL) 32 bity
Zaprogramowany wstępnie 48 bitowym unikalnym numerem seryjnym
Pamięć użytkownika (USER) może być blokowana, permamentnie blokowana lub zabezpieczona hasłem do odczytu
Dostępne użyteczne niestandardowe funkcje / komendy: QuickWrite, BlastWrite, High-speedchip i mass programming, Dynamic AuthenticationTM anti-cloning, anti-counterfeit technology
Ponadto, teoretycznie możliwe zasięgi odczytu do 13m, zależnie od warunków pracy i konstrukcji anteny.

Higgs 9 nowy chip UHF RFID z Alien ®
Higgs 9 nowy chip UHF RFID z Alien ®

Podsumowując, Higgs 9 zapowiada się dobrze i miejmy nadzieję, że okaże się  godnym następcą swojego słynnego, starszego brata Higgs 3.

Przypominamy, że standardowe transpondery UHF  z chipami  Higgs3, 4, EC, 9 możesz zakupić  u polskiego dostawcy tagów UHF RFID / NFC , firmy System 7 Security sp. z o.o. z Bielska-Białej.

Nietypowe tagi z Higgs 9  jesteśmy w stanie zaprojektować specjalnie dla ciebie. Skontaktuj się  z nami niezwłocznie.

Opublikowano w:

Bez kategorii

Informacje

Nowości

Opisy