Plomby elektroniczne

Plomby elektroniczne Seven Seal

Plomby elektroniczne są inteligentnymi następcami stosowanych od wieków plomb tradycyjnych. Potrzeba zapewnienia nienaruszalności pewnych ważnych przestrzeni towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. W tym czasie powstało wiele konstrukcji plomb mających w sposób możliwie pewny i trwały zrealizować to zadanie. Rozwój elektroniki i informatyki w najnowszych czasach, umożliwił powstanie plomb elektronicznych. Kilka lat temu, nasza firma stworzyła innowacyjne plomby elektroniczne Seven Seal. Warto pamiętać, że w tamtym czasie były to prawdopodobnie najmniejsze na świecie  tego typu konstrukcje.

Powstała plomba SSL1 wykorzystująca powszechnie stosowaną metodę linki plombowniczej oraz SSL2 wyposażona w „bezobsługowy” czujnik magnetyczny.

Ogólnie rzecz biorąc każda z tych plomb realizuje zadania tradycyjnie stawiane przed konwencjonalnymi plombami. Ponadto pozwala uzyskać szereg dodatkowych korzyści:

  1. Plomby te potrafią rejestrować dokładną datę i czas ponad tysiąca ostatnich zamknięć i otwarć.
  2. Ponadto pozwalają autoryzować się osobom upoważnionym do ich obsługi, rejestrując kto konkretnie dokonał ich otwarcia lub zamknięcia.
  3. Zapisane w nich zdarzenia mogą  być w dowolnej chwili odczytane bezpośrednio plomby za pomocą laptopa z naszym programem. Zapisy te mogą też  być przenoszone na komputer za pośrednictwem rejestratorów Seven Guard.
  4. Plomby posiadają duże  możliwości konfiguracyjne, zabezpieczenie antysabotażowe, małą baterię pozwalającą na wielomiesięczną pracę i mniejszą od pudełka zapałek obudowę.
  5. Ponadto potrafią dyskretnie sygnalizować otoczeniu, optycznie i/lub akustycznie, fakt nieautoryzowanego otwarcia/ zamknięcia.
  6. Każda plomba ma także  swój stały i niepowtarzalne identyfikator elektroniczny, a dodatkowo użytkownik może nadać jej swoją nazwę i numer.

Skontaktuj się z nami, jeżeli potrzebujesz więcej informacji o plombach.

Obsługa plomb Seven Seal jest bardzo prosta. Załączanie nadzoru może być wręcz automatyczne, co czyni je prawie bezobsługowymi.
Plomba w wersji przewlekanej w naturalny sposób zastępuje plomby metalowe, plastikowe, itp. O  „plombach plastelinowych” niejednokrotnie jeszcze stosowanych w różnych dziwnych miejscach, nie wspominając 😀
Plomba z czujnikiem magnetycznym jest rozwiązaniem idealnym w przypadku montażu od wewnątrz chronionej przestrzeni, np. pomieszczenia, szafy, sejfu, szuflady, itp.
Pozwala uniknąć niepotrzebnych nakładów pracy związanych z zakładaniem i zdejmowaniem linki plombowniczej. Po prostu wystarczy zamknąć lub otworzyć drzwi, co i tak przecież  trzeba zrobić 🙂

Pomyśl, zamiast tracić czas i energię za zakładanie plomby podczas wychodzenia z pomieszczenia, a potem znowu na jej zdejmowanie w trakcie wchodzenia, możesz zastosować SSL2 i zapomnieć o problemach. W przypadku takiego rozwiania po prostu otwierasz drzwi do pomieszczenia lub do kasy pancernej i przytykasz na moment swój identyfikator do plomby elektronicznej. Jeżeli jesteś osobą uprawnioną, to na tym koniec. Na zakończenie  otrzymasz tylko krótkie optyczno-akustyczne potwierdzenie uzyskania autoryzacji i nie musi  się niczym przejmować.
Podobnie przy zamykaniu pomieszczenia, tylko krótkie przytknięcie identyfikatora i otrzymasz potwierdzenie zabezpieczenia. Na dodatek możesz tak ustawić konfigurację SSL2, że załączy się  automatycznie, np. o 16:30, jeżeli nikt manualnie tego wcześniej nie zrobi. To tak, na wszelki wypadek, gdybyś zapomniał zaplombować  śpiesząc się do innych zadań. Słowem, czy to nie jest proste?

Trzeba od razu podkreślić, że to rozwiązanie jest nie tylko łatwiejsze, ale i tańsze od tradycyjnego plombowania.

Oczywiście, z plasteliną nic nie jest w stanie konkurować, jeżeli ktoś jeszcze wierzy, że można to nazwać „plombowaniem” 😀
Jeżeli stosujesz w miarę solidne  plomby plastikowe lub metalowe i musisz je zakładać przynajmniej raz dziennie to, pomijając związany z tym nakład pracy, wychodzi 200-300zł rocznie . Jak widać,  jest to poziom jednorazowego kosztu plomby Seven Seal, która może ci służyć wiele lat. Ponadto jedyny dodatkowy koszt, to wymiana małej baterii za parę złotych, co kilka lub kilkanaście miesięcy. Oczywiście, niższe koszty to nie główna korzyść naszego rozwiązania.

Plomby elektroniczne potrzebne?  To napisz do nas.

 

plomby elektroniczne  seven seal
 Plomby elektroniczne Seven Seal

Na koniec:  dystrybucja plomb Seven Seal