Seven Guard

Seven Guard początkowo był przeznaczony do kontroli pracy wartowników. Jednak przez te wszystkie lata doskonalimy go nieustanie, a użytkownicy  znajdowali coraz to nowe zastosowania.

Seven Guard
System kontroli  Seven Guard

W jaki sposób łatwo, tanio i obiektywnie nadzorować prace osób (lub przemieszczanie się przedmiotów), które powinny być w określonych miejscach w wyznaczonym czasie?

Seven Guard udowodnił, że  da się „zautomatyzować”  kontrolę, tak aby zbytnio nie angażować czasu i uwagi osób zarządzających? A ponadto zagwarantować wymagany poziom efektywności nadzorowanych pracowników?

Przykładowo:

  • pielęgniarka ma sprawdzać stan chorego (lub aparatury) np. co 2h w nocy oraz co 4h w dzień,

  • wartownik ma sprawdzać chronione obiekty w określonej kolejności, co 30 – 90 minut,

  • firma konserwująca jakieś urządzenia (np. windy, gaśnice, systemy alarmowe, sygnalizację świetlną lub cokolwiek innego) ma robić to np. raz na kwartał,

  • sprzątaczka ma „odwiedzać” toalety na 1. i 2. piętrze co godzinę, a na 3. i 4. piętrze co 2h,

  • pracownik utrzymania ruchu ma za zadanie sprawdzić wszystkie maszynownie i rozdzielnie co 3h,

  • kierowca ma wyjechać z bazy o 6:00 +/-10min i dostarczyć ładunek do miejsca A o 10:15 +/- 30min oraz miejsca B o 12:30 +/- 20min,

  • ekipa odpowiedzialna za tymczasowe oznakowanie drogowe w trakcie przebudowy ulicy jest zobowiązana sprawdzać działanie sygnalizacji i ustawienie znaków np. co 3h w dzień oraz o 22, 24, 3, 5, 6 +/- 20min. w nocy,

  • ktokolwiek (lub cokolwiek, np. kontener) ma być w określonym miejscu w wyznaczonym czasie. Albo jest tylko ważne kiedy (na pewno) tam był (było).

Rozwiązanie:

System został stworzony właśnie po to, aby rozwiązać ten problem. Idea systemu jest bardzo prosta i polega na rozmieszczeniu w nadzorowanych miejscach małych i tanich punktów kontrolnych. Punkty te są odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają zasilania.

Wystarczy, że pracowników  zaopatrzysz  w niewielki rejestrator Seven Guard i … problem rozwiązany!

Pracownik po  przybyciu do miejsca z zamontowanym punktem kontrolnym  przytknie rejestrator do punktu. Rejestrator natychmiast zapisze w swojej niekasowalnej pamięci dokładną datę i czas obecności nadzorowanej osoby w danym miejscu.

Zdarzenia zapisane w rejestratorze można w stosownej chwili odczytać na dowolnym komputerze. Mogą też być automatycznie przesyłane „do centrali” za pomocą Internetu.

Najważniejsza cecha naszego systemu Seven Guard:

To, co zdecydowanie odróżnia nasz system od papierowych raportów itp. metod, to możliwość automatycznego sprawdzania, czy w dowolnym okresie wszystko przebiegało prawidłowo.

Możesz   ustalić  „schematy” pobytu poszczególnych pracowników w określonych miejscach (harmonogramu pracy), Wtedy sam komputer przeanalizuje  tysiące zapisów odczytanych z rejestratorów i szybko przygotuje dla ciebie  zwięzły raport (za dowolny okres). Taki raport   zawierający wyłącznie informację o błędach w pracy (np. nieobecność w danym miejscu lub obecność o niewłaściwej porze, itp.).

Pozwala to osobie nadzorującej pracę pracowników w dowolnej chwili szybko, łatwo i OBIEKTYWNIE sprawdzić jej przebieg. Zaoszczędzony czas i energię może przeznaczyć na inne zadania.

Oczywiście, w analogiczny sposób można nadzorować przemieszczanie się przedmiotów. Wystarczy tylko trwale przymocować do nich odpowiednie punkt kontrolne.

Komu jest  potrzebny Seven Guard:

System Seven Guard powstał na zapotrzebowanie „agencji ochrony” oraz wojska i w tych miejscach jest od wielu lat powszechnie stosowany.

Z biegiem czasu sprawdził się również w bardzo wielu innych zastosowaniach: np. służby utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych, przedsiębiorstwa transportowe. Ponadto firmy budowlane, placówki służby zdrowia i opiekuńcze, firmy sprzątające, straż miejska, utrzymanie dróg, a nawet żegluga morska i zawody sportowe.

Możliwości jego zastosowania są prawie nieograniczone i zależą tylko od Twojej inwencji i wyobraźni .

Skontaktuj się z nami, pomożemy dobrać odpowiedni zestaw.

Czy to nie jest „inwigilacja”?

Zdecydowanie NIE. Inwigilacja to tajna obserwacja kogoś lub tajny nadzór nad kimś.

Ten system nie ma nic wspólnego z inwigilacją. Po pierwsze, jest to całkowicie JAWNY i konieczny  nadzór nad  personelem. Po drugie, sprawdzane jest to, czy dany pracownik właściwie wykonuje swoje obowiązki ZAWODOWE, za wypełnianie których otrzymuje wynagrodzenie.

Można by wręcz powiedzieć, że brak takiego OBIEKTYWNEGO nadzoru nad rzetelnym wykonywaniem zadań, za które się płaci jest czymś niewłaściwym i świadczy o pewnej „niefrasobliwości” osób odpowiedzialnych.

Wdrożenie systemu Seven Guard z pewnością będzie mile widziane przez pracowników, którzy rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków (ponieważ nareszcie będą mogli wykazać, że pracują jak należy). Może jednak  nie wywołać entuzjazmu u tych, którzy dotychczas poprzestawali na robieniu … ”dobrego wrażenia”.

 

 

Elementy systemu Seven Guard:

Rejestrator SG3ECO. Pancerny, bez wyłączników i gniazd,  pamięta 8 tys. ostatnich zdarzeń).

SG3_seven_guard_kontrola_pracy_personelu
Rejestrator SG3  (Seven Guard 3)

Przystawka SG3P. Służy do połączenia rejestratora z komputerem (przez SUSB) lub z zasilaczem sieciowym w celu ładowania.

SG3P_seven_guard_kontrola_pracy
Przystawka SG3P

Punkty kontrolne.  Najpopularniejsze to: SGP , SGPU  i SGBU

Konwerter połączeniowy do komputera SUSB

Konwerter SUSB z przystawką SG3P i rejestratorem SG3
Konwerter SUSB z przystawką SG3P i rejestratorem SG3

Zasilacz sieciowy doładowania komputera

Zasilacz sieciowy z przystawką SG3P i rejestratorem SG3
Zasilacz sieciowy z przystawką SG3P i rejestratorem SG3

Program komputerowy SGwin4  w 5 językach dodajemy gratis do zakupionego zestawu.

Napisz do nas