Monza® R6 - nowa rodzina z Impinj®

Monza ® R6 – nowa rodzina z Impinj®

środa 29 lipca, 2020

Monza ® R6 – nowa rodzina chipów z Impinj®

Chipy Monza to najnowsze produkty amerykańskiej firmy Impinj. Ten renomowany producent chipów do tagów RFID UHF produkuje obecnie 3 układy należące do tej rodziny: R6, R6-A i R6-P.


Wszystkie charakteryzują się bardzo wysoką czułością. Umożliwia to odczyt taga już przy mocy sygnału -22dBm. Co sprawia, że jest to obecnie jeden z najczulszych chipów tego typu. Pozwala to na konstruowanie pasywnych  tagów RFID, które możesz  odczytywać z  większej odległości. Poza tym zastosowane innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne pozwolą ci wykorzystywać te chipy w trudniejszych warunkach otoczenia.

Ponadto wszystkie posiadają:

  • możliwość automatycznego dostrajania się do warunków pracy
  • 2-3 razy szybszy mechanizm odczytu EPC i TID ( FastID ™)
  • nieulotną pamięć ( NVM ) pozwalająca na 100 tys. cyklów zapisu
  • 50-cio letnią trwałość wpisanych danych
  • zgodność z EPC global Gen2v2 i normą  ISO 18000-63
  • wysoką prędkość zapisu do pamięci pozwalającą zapisać 32b w czasie 1,6ms.

Na dodatek,  standardowo w każdym z nich możesz zapisać do 96bitów w bloku pamięci EPC. W przypadku R6-P pamięć ta może być rozszerzona do 128b kosztem pamięci USER.   Poza tym za wyjątkiem chipa R6 w pozostałych możesz skorzystać z hasła zniszczenia (KILL) i dostępu oraz trybu zmniejszonego  zasięgu. Katalogowe oznaczenia producenta to odpowiednio: IPJ-W1700-K00, IPJ-W1730-K00 i IPJ-W1710-K00.

Podsumowując, chipy z rodziny Monza R6 znajdują zastosowanie w bardzo wielu obszarach życia gospodarczego. Zarówno w zakresie rozwiązań konsumenckich, jak i przemysłowych.  Dzięki swoim  właściwościom wpisują się bardzo dobrze w koncepcję RAIN RFID. Ponadto wszystkie 3 wyposażone są również w wewnętrzny  mechanizm sprawdzający integralność zapisanych danych.

 

Monza R6 wygląd
Monza R6 wygląd

 

Wymiary chipa w podstawowym wykonaniu  to 464μm x 400μm.

 

Jak wiadomo standardowe transpondery UHF  z chipami  Monza R6, Monza R6-A, Monza R6-P możesz zakupić  u polskiego dostawcy tagów UHF RFID / NFC , firmy System 7 Security sp. z o.o.

Nietypowe tagi z Monza R6 możemy zaprojektować specjalnie dla ciebie. Skontaktuj się z nami.

 

Opublikowano w:

Bez kategorii

Informacje

Nowości

Opisy