DESFire® EV3 nowy chip z rodziny Mifare®

Mifare® DESFire® EV3 nowy członek znanej rodziny

środa 29 lipca, 2020

DESFire® EV3 nowy chip z rodziny Mifare®

Mifare DESFire EV3 to najnowszy zestaw 3 chipów opracowany i produkowany przez firmę NxP®.  Ten nowy produkt jest potężnym narzędziem. W  rękach doświadczonych i innowacyjnych projektantów pozwala na tworzenie bardzo bezpiecznych i nowoczesnych rozwiązań. Dostępną, nieulotną pamięć  2kB, 4kB lub 8 k bajtów dostępną dla użytkowników można skonfigurować dowolnie.  Zależnie od potrzeb dowolnej liczby aplikacji, które mają z niej korzystać.

Układ posiada certyfikat zgodności z EAL5+ , co pozycjonuje go w gronie najlepszych produktów tego typu, dostępnych w powszechnym  użytkowaniu. Ponadto  brak ograniczenia, co do ilości obsługiwanych aplikacji i projektowany wysoki poziom bezpieczeństwa sprawia, że  wydaje się być idealny do zastosowania tam gdzie bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową. A ponadto konieczna jest współpraca jednego identyfikatora z większą liczbą niezależnych aplikacji.

Jeżeli  potrzebujesz nietypowych tagów RFID to napisz do nas, razem znajdziemy najlepsze wyjście.

 

Mifare DESFire ® EV3
DESFire® EV3 nowy chip z rodziny Mifare®

Jak przystało na przedstawiciela rodziny Mifare jest posiada interfejs radiowy zgodny z normą ISO14443 A , a dodatkowo wspiera standard ISO 7816-4 i ISO 14443-4.
Wspiera popularne algorytmy szyfrowania DES, 2K3DES, 3K3DES lub AES.
Warto pamiętać, że  zachowuje też kompatybilność z czytnikami przeznaczonymi do obsługi starszych przedstawicieli rodziny, której jest już czwartym pokoleniem. Jego poprzednicy to: Mifare® DESFire® EV2, Mifare® DESFire® EV1 i protoplasta Mifare® DESFire® D40.

Różnice w stosunku do poprzednika Mifare® DESFire® EV2 są nie tak duże. Generalnie  koncentrują się na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa i urealnieniu oferty.  Jak przypuszczamy z uwagi na niewielkie zapotrzebowanie rynku rezygnowano z drogich wersji  z pamięcią  16kB i 32kB. Dodatkowo  EV3 wzbogacił się o timer transakcji, SDM, większy (256B) bufor komunikacyjny. A ponadto  wsparcie dla AppXplorer (z wstępnie zaprogramowanymi kluczami DAM). Poza tym reszta parametrów i funkcji taka sama jak w wersji EV2. Zachowane zostało też ograniczenie do 32 plików w 6 możliwych formatach.

Dostępne prędkości przesyłania danych to: 106kb/s, 212kb/s, 424kb/s i 848kb/s.
Liczba  zapisów do pamięci:  1 000 000.
Częstotliwość pracy: 13,56MHz .
1 klucz master i do 14 kluczy dla każdej aplikacji i do 8 kluczy do każdego pliku.

Mifare DESFire EV3 jest zgodny z typem 4 tagów forum NFC, co czyni go jeszcze bardziej użytecznym.

Warto podkreślić, że typowe transpondery z układem Mifare® DESFire® EV3  dostępne są u polskiego dystrybutora tagów RFID / NFC firmy System 7 Security sp. z o.o.
Nasza firma może zaprojektować i wykonać dla ciebie niestandardowe tagi z tym chipem, zgodnie z Twoimi specyficznymi wymaganiami.

Podsumowując, jeżeli  potrzebujesz nietypowych tagów RFID to napisz do nas, ponieważ razem znajdziemy najlepsze wyjście.

Opublikowano w:

Bez kategorii

Informacje

Nowości

Opisy