Historia

Historia:

Firmę Seven System stworzyli i tworzą ludzie, których pasją jest elektronika i nowoczesne technologie.

Pomysł na taką właśnie jej realizację został opracowany pod koniec lat 80. ubiegłego wieku przez młodego inżyniera Mirosława Wandzla podczas jego „wojaży” po krajach ówczesnej „Europy Zachodniej”.

Firma od samego początku była nastawiona na projektowanie specjalistycznych urządzeń elektronicznych i rozwijanie produkcji pod własnymi markami oraz działalność importowo/eksportową o zasięgu globalnym.

1990 Rejestracja firmy SYSTEM 7 SECURITY i rozpoczęcie działalności w zakresie technicznej ochrony mienia i osób.

Uzyskanie autoryzacji TECHOM w zakresie projektowania i montażu systemów alarmowych.

1993 Firma otrzymuje po raz pierwszy koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych .

Oprócz świadczenia usług w zakresie technicznej ochrony mienia i osób, firma rozwijała działalność handlową osiągając pozycję największego regionalnego dystrybutora urządzeń zabezpieczających na Podbeskidziu.

1995 Przeniesienie biura techniczno-handlowego do własnych lokali przy ul. Krakowskiej 33 w Bielsku-Białej.

Początek okresu intensywnego rozwijania własnej działalności produkcyjnej nastawionej na projektowanie i wykonywanie zaawansowanych technologicznie urządzeń dla branży SECURITY. Dotyczyło to głównie produktów nietypowych i wykonywanych na zamówienie klientów.

1998 Rozpoczęcie produkcji sztandarowego produktu firmy: systemu kontroli pracy SEVEN GUARD.

2000 Pierwsza „szeroka” prezentacja systemu SEVEN GUARD na Międzynarodowych Targach Poznańskich SECUREX 2000 w Poznaniu.

Uzyskanie licencji 2-go stopnia (wydanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji) przez większość pracowników firmy.

Firma otrzymała nową koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na działalność w zakresie technicznej ochrony osób i mienia.

2001 Rejestrator SEVEN GUARD zdobywa 1. miejsce w konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej na targach SECUREX 2001.

Okres intensywnego rozwoju sprzedaży rejestratorów Seven Guard w kraju i za granicą.

2002 Wdrożenie nowej wersji oprogramowania dla systemu SEVEN GUARD przeznaczonego dla Windows z możliwością wielodostępowej i wielostanowiskowej pracy w sieci komputerowej.

2003 Uzyskanie przez firmę pierwszego certyfikatu ISO 9001:2000 (TUV) na pełen zakres działalności.

2004 Wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu rejestratora o nazwie „SG2”

2005 Nowa, współpracująca z Internetem wersja oprogramowania SGwin w 5. językach.

2008 Rodzina nowoczesnych rejestratorów SG3 ECO, SG3 MAIN, SG3 PROX, SG3DUO o jeszcze wyższej odporności.

Nowa wersja oprogramowania obsługująca tryb zmiennokodowy pracy rejestratorów (uniemożliwiający oszukanie przez nagranie lub skopiowanie kodu identyfikatora).

2009 Rozpoczęcie seryjnej produkcji nowoczesnych plomb elektronicznych SGSL1 i SGSL2.

2010 Plomby elektroniczne SGSL zdobywają tytuł Polski Mistrz Techniki alarmowej na targach SECUREX w Poznaniu.

Nowa seria tanich rejestratorów SGsoft ECO i SGsoft DUO w typowych obudowach plastikowych (z wyłącznikiem wandaloodpornym).

Prototypowa seria prawdopodobnie pierwszych w Europie innowacyjnych szyfratorów z klawiaturami zbliżeniowymi (sensorycznymi) i czytnikami kart zbliżeniowych (rodzina SEVEN DOOR) i ich prezentacja na targach Securex w Poznaniu.

2011 Prace projektowe nad nową rodziną (6 modeli) rejestratorów SGgsm wyposażonych w możliwość komunikowania się poprzez sieć GSM.

Przekształcenie firmy „System 7 Security Mirosław Wandzel” w spółkę „System 7 Security sp. z o.o.” o kapitale zakładowym ponad 2 mln. PLN.

2012 Intensywne prace projektowe nad nową rodziną rejestratorów SGgsm oraz oprogramowaniem SGwin obsługującym również te rejestratory.

Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych i technologicznych możliwych dzięki przekształceniu i wzmocnieniu kapitałowemu firmy.

2013 Zakończenie prac projektowych związanych z SGgsm i nowym oprogramowaniem – rozpoczęcie testów w normalnych warunkach użytkowania.

Intensywne prace projektowe nad nową rodziną plomb elektronicznych SSgsm z możliwością komunikacji w sieci GSM.

2014 Rozpoczęcie prac projektowych nad nową wersją rejestratorów SGgsm o znacznie ulepszonej funkcjonalności.

Prace nad nową wersją oprogramowania komputerowego przeznaczonego do obsługi wszystkich naszych produktów w układzie globalnym.

Obecnie SYSTEM 7 SECURITY intensywnie rozwija prowadzoną ponad 25 lat działalność, utwierdzając swoją pozycję jednego z czołowych krajowych dystrybutorów, importerów i producentów urządzeń do ochrony i kontroli.